Összefoglaló 2020. január 3., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - HC Košice 4-5

A 2021-es esztendő első mérkőzésén a HC Košice csapatát fogadta a DVTK Jegesmedvék a Miskolci Jégcsarnokban. A találkozó rengeteg fordulatot hozott, az első találatot Flick szerezte meg, majd még az első harmadban két találattal válaszoltak a kassaiak. A középső játékrészben Osterberg, Rokaly és Galanisz góljaival 4-2-re vezetett Dave Allison csapata, de a záró játékrészben a vendégek három gólt lőttek, aminek köszönhetően elvitték a három bajnoki pontot Miskolcról.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 27.forduló

2021. január 3. 17:30

DVTK Jegesmedvék - HK Košice 4-5 (1-2, 3-0, 0-3)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Tomas Orolin, Vladimir Snásel, Michal Orolin, Matús Stánzel

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Wehrs, Szirányi, Flick, Vas, Egle - Rauhauser, Kiss D., Rokaly, Osterberg, Anderson - Murphy, Vojtkó, Csányi, Galanisz, Magosi - Láda, Révész, Miskolczi, Lövei, Ritó, vezetőedző: Dave Allison

HK Košice: Sedlácek (Riecicky) - Pavlin, Baránek, Pospisil, Chovan, Demek - Nemcik, Ruzicka, Mily, Mráz, Klhúfek, Slovák, Deyl, Bellus, Vrábel, Jokel, Novota, Krasnican, Havrila, Fric, vezetőedző: Jan Stastny

Büntetés percek 8-10
Buli elhozatal 34/72 (47.22 %) : 38/72 (52.78 %)

Dave Allison:  A második harmadban elkezdtünk úgy játszani, mint ahogy szoktunk az idegenbeli meccseken és sikerült is 4-2-es előnyt kialakítani. A harmadik harmadban viszont versenyképesebb volt az ellenfél. Meg kell értenünk, hogy ha jutalmat szeretnénk, akkor be kell fejeznünk a munkát. Ezt pedig el kell kezdenünk megtanulni nagyon hamar. Ha 4-2-re vezetsz, van egy jó második harmadod, akkor arra építeni kell, nem pedig megváltoztatni a dolgokat. Nagyon hátul játszottunk, ők pedig elismerést érdemelnek, mert a játékosaik kemények voltak, ránk jöttek és megnyerték a meccset. Előbb utóbb meg kell tanulnunk, hogy mi működik jól, nem csak a hibákból kell tanulni. Ennek nagyon hamar el kell kezdődnie, ezért fogunk holnap edzeni, nem lesz pihenőnap. Ez nem büntetés, de nem kapsz elismerést, ha nem fejezed be a munkát.

A játéknap további eredményei

HC Slovan Bratislava - HC Nové Zámky 2-0
MHk32 Liptovsky Mikulas - HKM Zvolen 1-3
HK Poprad - HK Dukla Michalovce 3-2 b.u.

9. HC Nové ZámkyHC NOVÉ ZÁMKY 26 7 4 3 12 71 71 0 32
11. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA 24 4 4 3 13 63 96 -33 23
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 26 3 0 2 21 60 131 -71 8